... przy ogrodowym stole i grillu- wiosna

grill z Maciejem 
    U mnie sezon grillowy trwa cały rok, czy to w Polsce, czy na Florydzie, spotykamy się przy ogrodowym stole w każdej porze roku.
Większość z nas lubi spędzać czas na na łonie natury, a łagodny florydzki klimat (przynajmniej w miejscu gdzie mieszkam), sprzyja spotkaniom przy ogrodowym grillu, od późnej jesieni  do poczatku lata, jest więc doskonały dla wszystkich kochających biesiady na swieżym powietrzu.

Swoje ostatnie imieniny obchodził u mnie Maciek Kuroń, który przyjechał tu wraz ze swoją małżonką Joasią, na krótki urlop. Oczywiście cała impreza odbywała się na tarasie ... przy ogrodowym stole i grillu. 

Ponieważ używam ostatnio grilla gazowego, aby potrawy miały odpowiedni aromat, dokupiłem jeszcze jeden ruszt, który ułozyłem bezpośredniio nad palnikami. Na ruszt ten wsypałem warstwę kamienia wulkanicznego. Dokupiłem również specjalną żeliwną skrzynkę, którą ustawiłem na ruszcie głównym. Wsypuję do niej odpowienio spreparowane grube wióry drewna, które tląc się pod wpływem temperatury wydzielają aromatyczny dym, przenikajacy do grillowanych potraw.
... w czasie Maciejowego urlopu pełniłem w swojej kuchni rolę pomocnika, a swoją czapkę szefa zawiesiłem na kołku.
... walczyliśmy przy ruszcie do późnej nocy,  aby zaspokoić najmnieszy nawet głodzik naszych biesiadników, bo jak twierdzi Maciek ... "gościa lepiej zabić, niż nie nakarmić",
... nasze międzynarodowe towarzystwo zostało wreszcie nakarmione i mogliśmy chwile również posiedziec przy stole.
Maciej niebawem niechybnie, opublikuje na swojej stronie florydzkie przepisy ( mnie szczególnie przypadły do gustu, kebabczeta baranio-wołowe i zupa z owoców morza),

... kilka z moich przepisów poniżej:

... na początek drobna zakąseczka do schłodzonego białego winka, ... przygotowuje ją po mistrzowsku (wg trochę zmienionego przepisu Joasi Kuroniowej), moja małżonka Terenia, która uwielbia krewetki pod kazdą postacią ... Krewetki po sródziemnomorsku

...prawie tradycyjne hamburgery z serem, ... te jednak różnią się tym, że są to ... Hamburgery żubrowe

... nowość którą ostatnio uwielbiają moi Goście (tanie i łatwe danie) ... Wątróbka z grilla

... trochę inna kiełbaska (wraz z kilkoma dodatkami) ... Kiełbaska klonowa z grilla

... Polędwica z grilla na dwa sposoby  ... faszerowana pomidorami i medaliony

... zamiast deseru ... Gulasz ziołowy
  
Gwarantuję, że po takiej porcji jadła Wasi Goście nie będą narzekać, (... chyba, że przez nieuwagę zaprosiliscie na ta biesiadę wegeterian ;( ...)

Smacznego