... Floryda, ... tutaj możesz nauczyć się latać ...
... kołowanie na pas startowy, ... krótki rozbieg i start, ... widok z lotu ptaka, ... później już tylko wyżej i szybciej,
... w powietrzu wzrasta poczucie wolności a latanie to nie tylko przyjemność ... to także szybki, łatwy i bezpieczny sposób przemieszczania się.


... tankowanie, ... "stacja benzynowa" podjeżdża do samolotu,
... przed startem, ... sprawdzenie przyrządów pokładowych, 
  ... kołowanie na pas startowy,

... już w powietrzu,
  ... pod nami pas startowy z lotu ptaka,
... okolice lotniska w Meritt Island,
  ... w kokpicie pilota prawie jak w samochodzie, ... tylko trochę więcej wskaźników no i "kierownica" troszkę inna,
... przed nami Zatoka Meksykańska,
  ... lądujemy na małym lotnisku w Clearwater,
... pierwsze starty i lądowania tylko z doświadczonym instruktorem,
  ... kołowanie na parking,
Floryda prócz pięknych plaż, posiada również bardzo rozbudowaną sieć małych lotnisk. Wiele z nich  posiada kilka pasów startowych, niektóre tylko jeden, z wieżą kontroli lotów lub bez, zlokalizowane w małych i dużych miastach i miasteczkach.

W godzinach szczytu drogi coraz bardziej zatłoczone co wydłuża czas podróży a samolotem dotrzemy prawie wszędzie. Podróż samochodem ze wschodniego wybrzeża, np z Meritt Island, nad zatokę meksykańską w pobliże Tampy, trwa około trzech i pół godziny, małym samolotem godzinę.

Dla pragnących rozpocząć przygodę z lataniem proponuję kurs połaczony z egzaminem i uzyskaniem międzynarodowej licencji uznawanej na całym świecie (od 4 do 8 tygodni w zależności od intensywności kursu).
Zakwaterowanie z całodziennym wyżywieniem, szkolenie teoretyczne i praktyczne, egzamin i uzyskanie licencji, pomoc przy kupnie i transporcie nowego lub używanego samolotu (są tutaj o połowę tańsze niż w Europie). W ramach pobytu oczywiście również rozrywka ("nie samym samolotem wszak człek żyje"), ... tak więc: połowy ryb z łodzi motorowej na oceanie i w zatoce, zwiedzanie centrum NASA i inne atrakcje turystyczne.